21. 9. 2016

Slavnostní podpis Memoranda o spolupráci mezi Českým vysokým učením technickým v Praze a Gymnáziem Opatov proběhl v prostorách Gymnázia Opatov. Rektor ČVUT v Praze Petr Konvalinka a ředitel Gymnázia Opatov Jan Peřina svými podpisy stvrdili vzájemnou spolupráci obou institucí.
Slavnostního aktu se účastnili i studenti gymnázia, kteří si mohli zároveň prohlédnout unikátní zařízení pro výuku částicové fyziky – mlžnou komoru.

Zařízení vzniklo v rámci projektu místních gymnazistů Ondřeje Zbytka a Ondřeje Svobody, nynějších studentů Fakulty elektrotechnické ČVUT. Pochlubit se mohou také tím, že pro Evropskou organizaci pro jaderný výzkum (CERN) vyvinuli celosvětově nejvyspělejší mlžnou komoru. Tu si od června letošního roku mohou prohlédnout návštěvníci výstavy Mikrokosmos v Ženevě.

Autor:
Lenka KUBEŠOVÁ ZÁPOTOCKÁ