16. 9. 2016

Každý zaměstnavatel vám potvrdí, jaký je rozdíl mezi absolventem, který studia strávil pouze se skripty v ruce a tím, který "přičichl" k praxi. Mezi takové se může počítat i parta nadšených studentů z pražské ČVUT, kteří vymysleli, spočítali a především zkonstruovali závodní formuli.
Žádný model. S vozem absolvují i mezinárodní závody a patří ke špičce.
"Jedná se o jednosedadlový vůz o hmotnosti 190 kilogramů. Je vyrobený z uhlíkového kompozitu a titanu. Používáme pokročilé materiály," vysvětluje student posledního ročníku Fakulty strojní Jiří Sommer. "Pokud se hlásíme do firem, zaměstnavatelé na nás už pohlížejí jinak, vědí, že máme určitou zkušenost z praxe, zpětnou vazbu, že naše znalosti nejsou jen akademické," vysvětluje student.
Za osm let už týmy z pražské techniky vyrobily pod vedením učitelů několik takových vozů.
Na formuli pracují deset měsíců, zbývající dva jezdí na závody. Letošní sezóna byla velmi úspěšná. Na nejprestižnějším závodě v Anglii skončili na sedmé příčce, u nás se umístili jako třetí. Ve světové konkurenci 500 týmů patří mezi prvních 20.

Liberecký deník