16. 9. 2016

V říjnu začínají na Fakultě architektury ČVUT kurzy celoživotního vzdělávání. Dva nové přednáškové cykly pro posluchače Univerzity třetího věku nabídne Ústavu teorie a dějin architektury FA ČVUT. Jeden věnovaný architektuře v kontextu filosofie a společenských změn, druhý nositelům nejprestižnějšího architektonického ocenění Pritzkerovy ceny.

Cyklus SVĚTOVÁ ARCHITEKTURA 20. STOLETÍ: NOSITELÉ PRITZKEROVY CENY bude sestávat z deseti monografických přednášek věnovaných nejdůležitějším osobnostem světové architektury 20. století. Půjde zejména o laureáty významného architektonického ocenění, Pritzkerovy ceny. Architekti budou představeni v souvislosti se svými známými i méně známými stavbami, jakož i s projekty a představami, které nebyly realizovány. Architekti a jejich díla budou vždy pojata v dobovém kontextu – kulturním, sociálním, politickém i teoretickém.

První přednášky se konají již v pondělí 3. října 2016 v budově FA ČVUT v posluchárně Krejcar přednášková místnost č.111.

archiweb.cz