15. 9. 2016

Pražské zastupitelstvo oproti předchozímu plánu ve čtvrtek neprojedná petici proti navrhované podobě metra D. Rada města ji zařadila až do programu říjnového zasedání. Do té doby by ale mohlo být o dalších krocích v případu modré linky rozhodnuto.

Politické vedení města totiž mezitím může vyhlásit na všechny stanice výtvarnou soutěž, což se jeví jako nejpravděpodobnější scénář. Pro Prahu by to byla snazší varianta než architektonická soutěž, která by pravděpodobně znamenala kompletně nové řešení stanic. Tento záměr požaduje výše zmíněná petice.

V uplynulých dnech ji podepsaly téměř tři tisíce lidí. Zákonná lhůta na zařazení petice do programu zastupitelstva je 60 dní, což říjnový termín s ohledem na odevzdání petičních archů 6. září splňuje.

Proti původním vizualizacím plánovaného metra D se vymezili i studenti Fakulty architektury ČVUT. Ti v reakci na vznik petice zveřejnili své semestrální práce.

Autor:
Michal Pavec, Robert Sattler