Datum zveřejnění: 
29. 8. 2016

Německá kancléřka Angela Merkelová se ve čtvrtek 25. srpna 2016 při návštěvě Prahy potkala s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Domluvili se na vzájemné podpoře Průmyslu 4.0.

Zástupci Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT a Německého výzkumného centra pro umělou inteligenci (DFKI) podepsali za přítomnosti obou předsedů vlády dohodu o spolupráci v této oblasti. Na půdě ČVUT by mělo vzniknout otevřené laboratorní testovací pracoviště pro malé a střední podniky.

Setkání s kancléřkou byl přítomen také zástupce CzechInvestu Roman Pašek. Agentura CzechInvest se problematice Průmyslu 4.0 dlouhodobě věnuje a podílela se také na vzniku Národní iniciativy Průmyslu 4.0. Součástí expertního týmu Národní iniciativy Průmysl 4.0, která již byla schválena Vládou ČR, byl i Jiří Krechl, vedoucí Oddělení podpory výzkumu, vývoje a inovací CzechInvestu. Cílem iniciativy je poskytnout klíčové informace související s tématem čtvrté průmyslové revoluce, ukázat možné směry vývoje, které by mohly podpořit ekonomiku a průmyslovou základnu České republiky.      
 

Zdroj: 
parlamentnilisty.cz