22. 6. 2016

České vysoké učení technické v Praze (ČVUT) pořádá mezinárodní konferenci o inovacích pro udržitelnou budoucnost zejména ve stavebnictví. Udržitelný rozvoj v souvislosti s navrhováním, stavbou a provozováním budov zahrnuje požadavky také na ekonomické, enviromentální, sociální a kulturní účely. Konference, která se uskuteční ode dneška do pátku, je součástí série, jež vyvrcholí příští rok celosvětovou konferencí v Hongkongu.

S důrazem na společný požadavek trvalé udržitelnosti se budou účastníci konference zabývat renovací staveb, regenerací průmyslového dědictví, urbanistickým rozvojem, návrhy staveb a materiály a technologiemi, které se při jejich realizaci používají.

Konferenci společně pořádají Fakulta stavební a Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT. Přihlášeno je 213 příspěvků více než 500 autorů ze 41 zemí.

denik.cz