17. 6. 2016

Desítky unikátních vozidel od českých výrobců a designérů si mohou lidé ode dneška do neděle prohlédnout na výstavě Český kabriolet a kupé v průběhu století. Akce se koná v historickém atriu bývalého jezuitského konviktu mezi Bartolomějskou a Konviktskou ulicí v Praze. Vystaveny budou stroje známých i zapomenutých automobilek a karosáren, k vidění budou například Bugatti legendární Elišky Junkové či závodní speciál Aero Minor.

Výstavu ve svém areálu připravila Fakulta dopravní ČVUT. Je otevřena v pátek 17.6. od 09:00 do 17:00, v sobotu a neděli vždy od 09:00 do 17:00 a je zdarma, uvádí fakulta na webu výstavy.

Výstava podle organizátorů volně navazuje na výstavu Český motocykl z roku 2014, která představila motocykly vyrobené v minulých sto letech českými a slovenskými konstruktéry a výrobci. Zájemci mohli vidět silniční i závodní motorky značek Jawa, Praga, Čechie, Bezděz, Pento, Eska či Stadion.

ČTK