7. 6. 2016

Tým studentů z Českého vysokého učení technického (ČVUT) zvítězil v mezinárodních závodech elektroformulí, které se konaly v Kanadě. V soutěži, která se skládá jak z jízdních testů závodního elektrického vozu, tak z jeho technické prezentace, nechali mladí Češi za sebou týmy z několika kanadských univerzit. ČVUT o tom dnes informovalo v tiskové zprávě.

Formule českých konstruktérů ovládla všechny jízdní disciplíny, mimo jiné soutěž ve zrychlení, když dokázala 75 metrů ujet za 4,2 sekundy. Uspěla i v dalších rychlostních závodech či ve vytrvalostní soutěži na 22 kilometrů.

Stroj vytvořený především studenty Fakulty elektrotechnické ČVUT se na zámořskou cestu vydal po více než roční přípravě. Vedle samotné konstrukce monopostu museli v rámci projektu sestavit i rozpočet, podnikatelský plán či komunikovat s partnery a sponzory projektu.

Další dvě příčky v závodech patřily kanadské McGillově univerzitě a montrealské polytechnice.

ČTK