3. 5. 2016

Tříčlenné týmy žáků druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií se 22. dubna utkali v dalším ročníku oblíbené Robosoutěže, která se již tradičně konala v Zengerově posluchárně Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze na Karlově náměstí.
Vítězem soutěže se stal tým GZ-team ve složení Jiří Javora, Jaroslav Knápek a Zbyněk Cypra z Gymnázia Zlín - Lesní čtvrť. Na druhém místě se umístilo družstvo Next Team ve složení David Strouhal, Petr Molek a Michal Berky také z Gymnázia Zlín - Lesní čtvrť. Bronzovou příčku obsadili Vít Gardoň, Luboš Gardoň a Stanislav Kamenický z Gymnázia Legionářů Příbram.

V letošním roce byl pro roboty připraven úkol sledování černé čáry. Soutěžící museli sestavit a naprogramovat robota tak, aby v časovém limitu samostatně bez jakékoliv další pomoci projel co nejrychleji stanovenou dráhu vyznačenou na podložce černou čarou a zároveň z podložky nesjel. Zadání bylo ztíženo vyvýšeným mostem uprostřed dráhy, který bylo nutno překonat.

technickytydenik.cz