13. 4. 2016

I letos se mohou žáci druhého stupně základních škol a víceletých gymnázií zúčastnit oblíbené Robosoutěže, která se uskuteční 22. dubna na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Organizátor soutěže Martin Hlinovský z katedry řídicí techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT k soutěži říká: "V loňském roce nás velice mile překvapila vynalézavost mladých techniků. Vzhledem k tomu, že jsme měli srovnání z kola pro středoškolské studenty, musím konstatovat, že žáci základních škol, kteří se do soutěže přihlásili, jsou technicky opravdu hodně zdatní," a dodává: "Také nás těší, že je Robosoutěž stále atraktivní, v loňském roce se nám do středoškolského kola přihlásilo 101 soutěžících týmů."

Soutěž je veřejná a jsou na ni zváni vyučující, spolužáci a přátelé soutěžících, zástupci médií a všichni zájemci o mobilní roboty a o studentské soutěže. Více informací lze nalézt na webových stránkách www. robosoutez.cz.

týdeník školství