Datum zveřejnění: 
21. 3. 2016

Veletrh v Dejvicích nabízí studentům práci i technologické hračičky.

Na konci března bude kampus ČVUT v Dejvicích středem pozornosti malých i velkých firem. "Na univerzitní půdě budou desítky společností nabízet studentům možnosti spolupráce nejen v průběhu studia, ale i po něm. Studenti tak budou mít příležitost poznat své potenciální zaměstnavatele zblízka," láká na veletrh iKariéra Markéta Jílková, mediální konzultantka akce. Na veletrhu ČVUT otevřou své stánky hlavně stavební, strojní a elektrotechnické firmy. Svou činnost tu představí například automobilka Škoda Auto či stavební společnost Strabag. Porozhlédnout se po práci se na veletrh každý rok vypraví přes pět tisíc studentů a firmy to moc dobře vědí, a tak i letos do Dejvic hodlají přivézt pořádná lákadla.

Aby firmy věděly, na co se na akci zaměřit, probíhá mezi studenty už nyní na webu Seznam se s firmou.cz průzkum. Jeho cílem je poskytnout firmám před veletrhem podklady pro tvorbu nabídek pracovních pozic. Průzkum končí již v pátek. Celá akce však nebude jen o práci. Snahu zaujmout studenty dokazují i aktivity na stáncích jednotlivých firem. Návštěvníci se mohou těšit na odpočinkové zóny, model auta či stavební buňku. Společnosti ke své prezentaci také často volí soutěže, kterými prověří znalosti studentů daného oboru. Zájemci si mohou na veletrhu zkonzultovat i životopis nebo si pořídit profesionální portrétovou fotografii. Součástí doprovodného programu jsou navíc i semináře. Veletržní den zakončí přednáška mezinárodního poradce, kouče a autora mnoha knih Pavla Vosoby na téma Jak smrt přišla o práci aneb Co dělat a nedělat, abychom si život prožili, a ne odžili. Pavel Vosoba má za sebou třicet let práce kouče a poradce společně s dvaceti lety manažerské, projektové a start-up praxe. Součástí programu bude i řada dalších přednášek. Návštěvnici se tu tak například dozvědí o digitální továrně nebo jaké jsou trendy ve vývoji automobilové elektroniky.

Pražský veletrh iKariéra se koná už 30. března.

Akce se pořádá v dejvickém kampusu ČVUT v Praze 6. Místnosti naleznete na Fakultě elektrotechnické v přízemí budovy. Část programu probíhá i v Národní technické knihovně.

Veletrh otvírá své brány v 9.00. Akce končí v 16.00.

Na veletrhu se návštěvníci mohou projít po interaktivní podložce, která mění barvu podle dotyku, nebo si mohou zkusit postavit stožár elektrického vedení.

Studenti se na akci také mohou podívat na vytištěný díl bagru z 3D tiskárny.

Na akci si návštěvníci vyzkouší simulátor kokpitu automobilu.

Jeden ze stánků představí i brýle pro virtuální realitu. Na stánku si budete moci prohlédnout sídlo firmy ve Finsku vytvořené podle digitálního modelu.

Součástí veletrhu je také soutěž o střelbu ze zbraní nebo škola smyku.

Zdroj: 
Metro