26. 2. 2016

Střešovice – Rada Prahy 6 schválila memorandum mezi SNEO a Stavební fakultou ČVUT ohledně uspořádání studentské soutěže na budoucí podobu sportovně-rekreačního areálu Petynka. "Vzhledem k tomu, že Petynka by výhledově měla sloužit coby moderní volnočasové centrum pro zdejší veřejnost, rádi bychom se při její dostavbě nechali inspirovat originálními nápady místních studentů," konstatoval starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. Soutěž, která by měla být vyhlášena ještě v letošním roce, bude završena výstavou a finančním ohodnocením nejlépe zpracovaných vizualizací. Zajímavostí je, že v souvislosti s námitkami Strany Zelených ohledně nevypsání architektonické soutěže na studii dostavby plánovaného areálu, byl jedním z argumentů vedení SNEO fakt, že soutěží již bylo vypsáno dvaadvacet a dalších tudíž netřeba.

Autor:
(mas)