26. 2. 2016

Dejvice – Interaktivní světlená instalace LINKY rozsvítí fasádu fakulty elektrotechnické na Vítězném náměstí. Slavnostní spuštění instalace proběhne 25. února v 18 hodin. Budova fakulty prošla během loňského roku rozsáhlou rekonstrukcí a instalace světelné fasády si vedení školy vzalo jako výzvu a příležitost prezentovat práci svých studentů a pedagogů. Projekt LINKY by měl v budoucnosti sloužit především jako živý interaktivní nástroj pro vizualizace libovolných procesů. Vlastní instalace vznikla v Institutu intermédií jako mezioborový projekt fakulty elektrotechnické a fakulty architektury. Zajímavostí je, že interaktivní fasáda bude mít možnost komunikovat s okolím, například pomocí mobilních aplikací.

Autor:
(mas)