11. 2. 2016

Písek – Na Střední průmyslové škole a Vyšší odborné škole Písek se konal seminář pro žáky 4. ročníku se zástupci Fakulty elektrotechnické ČVUT Praha a významného zaměstnavatele jihočeského regionu – firmy Rohde & Schwarz Vimperk. Žáci měli možnost získat důležité informace, a to jak o studiu na uvedené vysoké škole, tak o možnosti zapojit se do vědecko – výzkumných činností při studiu. Vnávaznosti se dozvěděli základní informace o stipendijních programech, které nabízí fakulta, případně budoucí zaměstnavatelé formou smluvně daného firemního stipendia. Z odpovědí na dotazy žáků vyplynula nutnost jazykové vybavenosti budoucích absolventů škol z důvodu dostupnosti moderní odborné literatury zejména v anglickém jazyce a snazší zaměstnanosti ve firmách regionu. Další dotazy směřovaly na možnosti získání zaměstnání a profesního růstu ve firmě Rohde & Schwarz Vimperk. Zajímavé bylo získat informace o systému dalšího vzdělávání, který firma nabízí svým zaměstnancům.

Písecký deník