6. 2. 2016

Rektor Českého vysokého učení technického v Praze Petr Konvalinka v úterý odhalil záhadu tajemného kanálu, který se v polovině ledna bez zjevné příčiny rozsvítil před Fakultou elektrotechnickou v Dejvicích. Byla to kampaň, která měla aktivizovat současné studenty této univerzity a přimět je, aby na školu lákali své mladší kolegy. Když kanál najednou začal svítit, studenti začali přicházet s různými teoriemi ve snaze zjistit, co za jevem vězí. "Naši vynalézaví studenti přišli například s teorií, že se jedná o místo natáčení nových dílů seriálu Akta X," řekl Konvalinka. Záhadu pak odhalil. "Pod svítícím kanálem se skrývá ten nejfuturističtější projekt v historii školy. Tento projekt je natolik futuristický, že jeho autoři na naší škole ještě vůbec nestudují. Letos teprve maturují a v těchto dnech se rozhodují, kam si podají přihlášky na vysokou školu," uvedl a dodal, že pod poklopem se skrývají baterie, žárovky a led diody.

Haló noviny