3. 2. 2016

JAK VYPADÁ jaderný reaktor či fúzní tokamak se včera mohli přijít podívat nejen zájemci o studium na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT. Na dni otevřených dveří se setkali se zástupci z řad studentů a vyučujících jednotlivých oborů. Otevřeny byly i unikátní laboratoře a pracoviště fakulty, samozřejmě s ohledem na probíhající experimenty.

Na chodbě hlavní budovy byly k vidění také zajímavé pokusy, na fotografii například probíhá výroba zmrzliny pomocí kapalného dusíku. "Mezi zájemci stále roste množství dotazů týkajících se možností zapojení se do výzkumné činnosti už během studia, možností stáží v partnerských firmách a především nabídky uplatnění," uvedl Libor Škoda z oddělení pro styk s veřejností fakulty s tím, že zájem svědčí o větší odpovědnosti uchazečů.

pražský deník