30. 1. 2016

STUDENTI STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÉ ŠKOLY TACHOV využili možnosti představit svůj projekt "Jak je těžké vyrobit energii". Zúčastnili se jako hosté společně se zástupcem ředitelky školy Milanem Klimešem nového kulturního pořadu "Zpívánky J + J", který se uskutečnil minulý týden v kavárně "70" na náměstí v Tachově.

Diváci mohli obdivovat důmyslnou konstrukci kola, které dokáže vyrobit elektřinu. Žáci David Hauser, Daniel Novotný a Adam Hanzálek vyrobili ve spolupráci s učiteli K. Zemanem, S. Jílkem a M. Klimešem "rotoped" s měřícími přístroji.

Tento unikátní stroj bude reprezentovat průmyslovku na Technické olympiádě Plzeňského kraje a na akci Stre Tech ČVUT v Praze. V únorovém pořadu Zpívánek J + J, který se uskuteční 24. února si mohou zájemci společně s hostem Josefem Rousem osobně vyzkoušet, kolik šlapacího úsilí je třeba vydat k ohřevu vody na kávu. Na snímku zleva: D. Hauzer, D. Novotný, klečící S. Jílek a stojící M. Klimeš.

Tachovský deník