21. 1. 2016

Sníh v Praze zatím ještě neroztál a univerzitní studenti se toho rozhodli patřičně využít, dokud to ještě jde. Čtrnáct dní po první sněhové koulovačce se tak včera v Dejvicích, před budovou Českého vysokého učení technického, odehrálo její druhé kolo. Bitva naplno propukla ve dvě hodiny a pět minut, a ač byla dnes účast o poznání menší, sněhových koulí prolétlo vzduchem dost. Rozhodně šlo o adrenalinový zážitek.

Ostatně akce byla podle organizátorů jen na vlastní nebezpečí a účastníky vyzývali k ohleduplnosti vůči bezbranným kolemjdoucím. Pořádání sněhové vřavy se opět ujali členové platformy Kampus Dejvice, kteří provozují stejnojmennou facebookovou skupinu. Jejím prostřednictvím upozorňují zájemce na zajímavé události nejen v univerzitním prostoru a některé z nich dokonce sami organizují.

Na jaro například připravují další ročník štafetového běhu Cross Campus, kterého se loni zúčastnilo téměř 200 závodníků. V říjnu se budou podílet na pořádání dokumentárního Life Sciences Festivalu.

Mladá fronta Dnes