19. 1. 2016

DOSTAVBA PROLUK na Masarykově náměstí. Na toto téma se v minulém týdnu ve výstavním sále ostravské radnice konala vernisáž výstavy semestrálních prací studentů Fakulty architektury ČVUT v Praze.

Vernisáž byla spojena s veřejnou debatou se studenty i zástupci obvodu. "K tématu oživení centra Ostravy poskytli náhled zvenčí, jak by v budoucnu mělo centrum vypadat," řekla starostka Moravské Ostravy a Přívozu Petra Bernfeldová. Studenti navrhli širokou škálu funkčního využití staveb odbytových domů přes obchody a administrativu až po radnice a knihovny.

"Návrhy na dostavbu proluk vytvořili studenti z celé republiky, mezi nimi také ostravští. Pokud nás osloví i další místní studenti a dodají své návrhy, budeme se jim rovněž věnovat," dodala mluvčí obvodu Jana Pondělíčková. Výstava návrhů potrvá do poloviny února.

Moravskoslezský deník