15. 1. 2016

Jak dostavět centrum Ostravy, ukazují ve svých semestrálních pracích studenti Fakulty architektury ČVUT v Praze. Ostravanům své nápady představí na výstavě, která bude k vidění od poloviny ledna do půlky února v radnici Moravské Ostravy a Přívozu (MOaP). Média o tom informovala mluvčí obvodu Jana Pondělíčková. "Výstava bude spojena i s prezentací studentských prací a veřejnou debatou se studenty a zástupci našeho obvodu. Uskuteční se v pátek 15. ledna od 15 hodin," uvedla Pondělíčková s tím, že půjde o práce 26 studentů pražské architektury. "Studenti se ve svých projektech věnují vyplnění proluk v okolí Masarykova náměstí a navrhují širokou škálu funkčního využití staveb, od bytových domů přes polyfunkční domy kombinující bydlení, obchody a administrativu až po radnice a knihovny," dodala mluvčí. "Prvotní impulz přišel již v loňském roce ze strany vedení školy, která nás oslovila na základě veřejných debat týkajících se oživení centra Ostravy," řekla starostka MOaP Petra Bernfeldová (Ostravak). "Spolupráci považujeme za přínosnou i proto, že slibuje nejen odvážná řešení budoucích architektů a urbanistů, ale také neotřelý pohled zvenčí na to, jak by centrum Ostravy mělo nebo nemělo v budoucnu vypadat," dodala Petra Bernfeldová.

Autor:
Denisa Telaříková