16. 12. 2015

Finálový zápas robotů postavených studenty ze stavebnice Lego Mindstorms proběhne tento pátek od 12 hodin na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze na Karlově náměstí 13. Je to už sedmý ročník oblíbené studentské robosoutěže, tentokrát je zadánímpro roboty uskutečnit požární zásah.
Roboty do finálové soutěže sestavili studenti v rámci předmětu roboti, který je součástí bakalářského programu. Soupeřit budou s nejúspěšnějšími týmy ze středních škol, které postup vybojovaly ve finálových předkolech.

V minulých ročnících sestavovali studenti například roboty schopné projít bludištěm, účastnit se zápasu sumo či sbírat míčky. Letos museli sestavit a naprogramovat robota tak, aby v časovém limitu samostatně, bez jakékoliv další pomoci či bez dálkového ovládání eliminoval co nejvíce ohnisek požáru. Nejde samozřejmě o skutečné hašení, roboti jsou malí, hodnotí se však jejich konstrukce a kvalita programu. Další podrobnosti jsou na stránce www.robosoutez.cz.

Lidove noviny