14. 12. 2015

- Společnost Apple vydala žebříček nejlepších aplikací roku 2015 na App Store. Zlato zde získala aplikace Periscope, která umožňuje živé streamování videa z mobilu. Twitter za ni brzy po jejím vydání zaplatil 86 milionů dolarů.

- Nejlepšími aplikacemi a hrami za rok 2015 se pochlubil i Google za svůj obchod Play. K nejlepším patřily Word nebo Skype od Microsoftu či překladač a fotky od Googlu.

- Firma Arrow Electronics (konkrétně její část Arrow Education Services) se již druhý rok v řadě dostala do žebříčku 20 nejlepších školicích institucí v IT odvětví, který vydává portál TrainingIndustry.com.

- Cisco a Fakulta elektrotechnická ČVUT rozdaly ocenění za nejlepší absolventské práce v sektoru kybernetické bezpečnosti a strojového učení. V soutěži Cisco Outstanding Thesis Award 2015 uspěla práce zaměřující se na metodu počítání buněk v Petriho misce. Tento postup je možné využít i pro analýzu datového provozu. CZ

Inside OBSERVER