Datum zveřejnění: 
20. 11. 2015

Praktické výsledky výzkumného projektu "Pokročilá navigace nevidomých" představí zástupci Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze na tiskové konferenci, konané 26. listopadu od 10.00 hodin v posluchárně 309 v budově fakulty Technické ulici 2 v pražských Dejvicích.

Zkvalitnění života nevidomých - to byl jeden z hlavních cílů projektu, který díky grantu Technologické agentury ČR řešili výzkumníci z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Celý projekt vznikl také díky významné podpoře společností T-Mobile a Svárovský s.r.o.

Během tiskové konference, na kterou Vás tímto srdečně zveme, bude předveden - a můžete si sami vyzkoušet - praktický výstup: navigace nevidomého pomocí nově vyvinuté bílé hole spojené s mobilním telefonem typu smartphone a navigačním střediskem. Nové provedení vychází z aplikace mobilních sítí 2G/3G/4G a přenos dat (navigační data, hlasová komunikace a přenos obrazu) může probíhat společně s běžným používáním bílé hole i mobilního telefonu. Ovládání zabezpečují bezdrátová tlačítka rozhraní hole a předpokládanou navigaci nevidomého nyní mohou zajišťovat nejen "profesionální" navigační střediska, ale zejména jeho rodina.

Na konferenci bude představena významná nabídka operátora T-Mobile, který přislíbil poskytnout nevidomým datové přenosy zdarma.

Na akci dále budou přítomni a na Vaše dotazy budou odpovídat i zástupci společnosti Svárovský s.r.o., nevidomý senátor Milan Pešák, Michal Rada z Úřadu vlády ČR a MPSV, zástupci TyfloCentra Brno o.p.s, SONS ČR a další.

Zdroj: 
parlamentnilisty.cz