20. 11. 2015

Praha — Dopoledne v pátek 27. listopadu 2015 se otevřou brány ČVUT v Praze Fakulty dopravní v Horské ulici č. 3 všem zájemcům o studium. Akci organizují sami studenti fakulty ve spolupráci s některými zaměstnanci.

Na co se mohou těšit zájemci o železniční a veřejnou dopravu? Druhé patro budovy B (té přímo nad vchodem) bude patřit železniční i jiné veřejné dopravě. Hlavním lákadlem je nepochybně Dopravní sál Fakulty dopravní, kde si mohou zájemci vyzkoušet obsluhu různých druhů zabezpečovacího zařízení v roli výpravčího či signalisty. Před dopravním sálem pak budou probíhat ukázky softwaru iPLAN (FBS) pro konstrukci jízdních řádů a softwaru Opentrack určeného k mikrosimulaci železničního provozu. Dále uvidíte, co je to síťová grafika, k čemu je dobrý taktový jízdní řád. Můžete být také zasvěceni do tajů projektování železničních tratí a stanic či navrhování MHD. Celou akci pořádá Studentská komora akademického senátu ČVUT FD.

Všichni zájemci nejen z řad středoškoláků jsou srdečně zváni!

zelpage.cz