20. 11. 2015

Největší veletrhy práce v ČR Profesia Days a HR Days, které na konci října proběhly v Praze, potvrdily aktuální trendy na trhu práce v České republice. Například to, že čerství absolventi mají šance získat i velmi zajímavou práci – zatímco ještě před třemi lety bez praxe jen těžko hledali uplatnění, nyní o ně firmy stojí a zaměřují na ně své náborové aktivity. Také se stále více podniků snaží spolupracovat se školami – jak s univerzitami, tak odbornými středními školami. Na veletrhu se například prezentovalo České vysoké učení technické se svým projektem, jehož cílem je získat mladé lidi pro studium techniky. Ve spolupráci s firmami technická univerzita pracuje na zatraktivnění studia, sblížení jeho obsahu s praxí a propaguje technické vzdělání jako perspektivní obor s reálnou možností budoucího uplatnění.

Prosperita