15. 11. 2015

Prezident Miloš Zeman se oficiálně omluvil za svou neúčast na uctění památky 17. listopadu u Hlávkovy koleje ČVUT, napsal na sociálních sítích rektor této vysoké školy Petr Konvalinka. A zároveň poukázal na to, že hlava státu bude ve stejný den na Albertově, kde své shromáždění v inkriminovanou dobu pořádá i Blok proti islámu.

Rektor Českého vysokého učení technického Petr Konvalinka na vynechání návštěvy Hlávkovy koleje prezidentem upozorňuje na svém facebookovém profilu. Nepřímo také zmiňuje souvislost prezidentovy návštěvy Albertova s akcí organizovanou Blokem proti islámu. Tu na stejné místo svolal Martin Konvička, známý svými ostrými názory proti tomuto náboženství.

President Zeman se omluvil z účasti na shromáždění k uctění památky 17. listopadu před Hlávkovou kolejí, které se koná... Posted by
Petr Konvalinka - rektor ČVUT v Praze on 13. listopad 2015

Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček se před pár dny pokoušel přesvědčit, že o žádnou podporu extremistů z prezidentovy strany nejde. Na počátku týdne na svém twitterovém účtu také vydal prohlášení, podle kterého bude Zemanovo vystoupení souviset pouze s výročím 17. listopadu. Do žádné demonstrace se prý prezident nezapojí. Na tiskové konferenci ovšem Ovčáček připustil, že na Zemanovo vystoupení přijdou i islamofobové.

Echo24