30. 10. 2015

Britská společnost QS zveřejnila žebříček nejlepších univerzit střední a východní Evropy. Z tuzemských regionálních univerzit, které vznikly až po roce 1989, se zlínská Univerzita Tomáše Bati umístila nejlépe, obsadila 92. místo. Ostatní, kromě Západočeské univerzity v Plzni, se nedostaly do první stovky.

"Vzhledem k tomu, že si letos připomínáme teprve 15 let existence naší školy, lze považovat toto umístění za úspěch. Samozřejmě ale musíme pracovat na zlepšení hodnocených indikátorů," konstatoval rektor Petr Sáha.

Žebříček britské vzdělávací společnosti QS je sestavován od roku 2014 a používá vlastní metodiku. Posuzuje například akademickou prestiž vysoké školy, její renomé u zaměstnavatelů, počet citací vědeckých článků, podíl zahraničních studentů či akademických pracovníků na univerzitě. Žebříček vedou ruské univerzity – Lomonosovova a Novosibirská státní. Z českých vysokých škol se dostaly do první desítky Univerzita Karlova, ČVUT a Masarykova univerzita.

Mladá fronta Dnes