27. 10. 2015

Do Ostravy zavítali studenti Českého vysokého učení technického v Praze, Fakulty architektury, navrhovat totiž budou vyplňování proluk v okolí Masarykova náměstí.

"Prvotní impulz přišel ze strany vedení školy, která nás oslovila na základě veřejných debat týkajících se oživení centra Ostravy. Spolupráci považujeme za přínosnou i proto, že slibuje nejen odvážná řešení budoucích architektů a urbanistů, ale také neotřelý pohled zvenčí, nezatížený zdejším prostředím a konzervativními úvahami starousedlíků o tom, jak by centrum mělo nebo nemělo v budoucnu vypadat," uvedla starostka centrálního obvodu Petra Bernfeldová.

Vedení obvodu poskytlo ČVUT v Praze podklady o pěti pozemcích, jimiž se nyní zabývá 27 studentů. "Ti nám na víkendovém workshopu, který se bude konat ve dnech 6. až 8. listopadu, představí své prvotní nápady. V polovině ledna pak budou své projekty v Ostravě veřejně prezentovat, práce budou vystaveny i v budově radnice obvodu," doplnila starostka Petra Bernfeldová.

Bruntálský a Krnovský deník