22. 10. 2015

Tři české vysoké školy – Univerzita Karlova (UK), České vysoké učení technické (ČVUT) a brněnská Masarykova univerzita (MU) – figurují v žebříčku deseti nejlepších univerzit ze střední a východní Evropy a Střední Asie (EECA). Žebříček 2015-16, v němž na prvních dvou příčkách figurují ruské instituce, vydala včera britská vzdělávací společnost Quacquarelli Symonds (QS).

Čelo žebříčku, který QS vydala podruhé, obhájila moskevská Lomonosovova univerzita. Na druhé příčce se umístila Novosibirská státní univerzita a třetí je pražská UK, která si tak o místo pohoršila. Hodnoceno bylo 150 univerzit z 20 zemí.

Kromě UK se do první desítky dostaly další dvě české školy: pražská ČVUT obhájila 8. příčku a MU devátou. Špatně si nevede Vysoké učení technické v Brně (19. místo) a podle tiskového prohlášení QS je vedle Univerzity Palackého v Olomouci jednou ze dvou českých vysokých škol, které si v žebříčku polepšily.

právo