21. 10. 2015

Pedagogové z fakulty architektury Českého vysokého učení technického se zajímají o Chomutov. Akademický architekt a šéf ateliéru na ČVUT Vladimír Soukenka navštívil s kolegou Patrikem Kotasem a studenty Chomutov a s vedením města jednali o městských lázních a o celkovém pojetí architektury a urbanismu v Chomutově.

Veřejný prostor ve městě se potýká s mnoha neduhy, ať už se jedná o nevzhledný mobiliář, necitlivé architektonické zásahy z minula či zanedbaná místa bez užitečného využití. Město bude na zkvalitňování veřejného prostoru nadále spolupracovat s významnými odborníky nejen z ČVUT.

Prvním výstupem spolupráce s architekty z ČVUT bude diplomová práce na přetvoření budovy městských lázní a okolní prostor na vzdělávací, zábavní a společenské centrum. Autorka diplomky by svou práci měla dokončit v únoru příštího roku.

Chomutovské noviny