17. 10. 2015

Prohlédnout si rychlé formule můžou zájemci dnes v prostorách dejvického kampusu v Praze. V rámci Dne s formulemi ČVUT se zde představí studentské týmy eForce FEE Prague Formula z Fakulty elektrotechnické a CTU CarTech z Fakulty strojní.

Obě stáje se budou prezentovat exhibiční jízdou v časech 10.30, 11.15 a 14 hodin v Technické ulici. U technologických stanů budou na návštěvníky čekat konstruktéři a vývojáři formulí, aby představili monoposty i plány na další sezonu. Součástí akce je i výstava starších formulí.

Úkolem týmů pro soutěž Formula Student je postavit každý rok vůz formulového typu, který bude konkurenceschopný, levný a spolehlivý. Tyto aspekty se vždy prověří na závodech, které se konají na světoznámých okruzích. Hodnotí se nejen to, jak vůz jezdí během dynamických disciplín, ale také kvalita návrhu a zpracování vozu, kolik by stála sériová výroba tisícovky kusů a v neposlední řadě spotřeba.

metro.cz