Kampaň, jejímž cílem je zvýšit povědomí o odpadních elektrických a elektronických zařízeních (WEEE) a podporovat udržitelné postupy likvidace a recyklace, se setkala s velkým nadšením studentů. Prostřednictvím interaktivních přednášek a poutavých diskusí tato iniciativa pomohla studentům pochopit důležitost odpovědného nakládání s elektronickým odpadem a roli, kterou mohou hrát při minimalizaci dopadu na životní prostředí.
Navštívili jsme tyto konkrétní školy: ZŠ Libice nad Cidlinou, ZŠ Horoměřice, ZŠ a MŠ Kladno Velvarská, III.ZŠ Kolín, II. ZŠ Rakovník, 4. ZŠ Nerudova Říčany, ZŠ Olešská Praha 10, ZŠ Jana Kubelíka Neveklov, ZŠ Jana Wericha Řepy, ZŠ Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem.
Žáci byli velmi angažovaní a prokázali značné znalosti tématu. Jejich aktivní účast a bystré otázky ukazují slibné povědomí o udržitelnosti a principech oběhového hospodářství.
Projekt Circular WEEEP se zaměřuje na vzdělávání veřejnosti, zejména mladých jedinců, o důležitosti snižování, opětovného použití a recyklace elektronického odpadu. Vzhledem k tomu, že e-odpad je jedním z nejrychleji rostoucích toků odpadu na celém světě, hrají podobné iniciativy klíčovou roli při podpoře odpovědnosti za životní prostředí u budoucích generací.
Kampaň pokračuje a v plánu jsou další návštěvy škol a osvětové aktivity. Organizátoři jsou optimističtí, že podporou diskusí v rané fázi mohou pomoci utvářet udržitelnější budoucnost, kde bude elektronický odpad správně řízen a recyklován.
Projekt Circular WEEEP je podpořen z programu Interreg Central Europe financovaný z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) a je spolufinancován účastníky.