Datum zveřejnění: 
19. 10. 2022
Až milion korun mohou získat na svůj start-up studenti Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI) v soutěži Start-up@FJFI. Všichni účastníci projektu získají úvodní mentoring, v jehož rámci jim zkušení podnikatelé ukáží, jak se firma buduje a rozvíjí. Celý projekt se soutěží připravila fakulta ve spolupráci s investiční společností Presto Ventures a s ČSOB, která provozuje start-upový akcelerátor Start It @ČSOB.

„Naši absolventi se na pracovním trhu rozhodně neztratí, nicméně věřím, že mnozí z nich nosí v hlavě nápady na mimořádně zajímavé projekty, jen se třeba někdy obávají je převést v realitu. Společně s Presto Ventures a Start It @ČSOB jim ukážeme, že obavy jsou zbytečné,“ vysvětluje proděkan pro pedagogiku doc. Milan Krbálek.

„Sám jsem absolventem Jaderky a vím, že jde o elitní a náročnou školu. Studenti, kteří přežijí až do konce, určitě patří mezi ty nejtalentovanější a nejpracovitější na našem trhu. A z vlastního pedagogického působení na fakultě mám zkušenost, že jsou také mimořádně kreativní, podnikaví a úspěšní i v mimoškolních aktivitách, sportu, muzice… Přesně takoví lidé mají nejlepší předpoklady vybudovat úspěšné produkty a firmy a stát u budoucích globálních firem s českými kořeny. My jim chceme ukázat, že rozjet podnikání není zase tak složité, a pomůžeme jim i s prvními kroky,“ říká Přemysl Rubeš, zakladatel a šéf Presto Ventures a absolvent FJFI.

Svůj projekt mohou do soutěže Start-up@FJFI přihlásit studenti FJFI. Mohou to být jednotlivci či až pětičlenné týmy, kde musí být alespoň polovina členů z FJFI. Přihlášky do soutěže se budou podávat v prosinci 2022. Porota následně vybere týmy do mentoringového programu. Výběr jednoho až tří vítězných projektů proběhne do konce června 2023.

„Přemysl Rubeš už čtvrtým rokem vede seminář Startupový projekt. Soutěž Start-up @FJFI vzešla z diskuzí nad tím, jak studenty motivovat k tomu, aby nápady nenechali ležet ladem a aby se pustili do jejich realizace,“ dodává doc. Milan Krbálek.

Kromě toho, že Přemysl Rubeš vede seminář a spolu s kolegy zajistí mentoring účastníků soutěže, bude se jeho firma Presto Ventures podílet 70 procenty na počáteční investici do vítězného projektu či projektů. Zbylou část investuje přímo fakulta. Vítězné nápady soutěže Start-up@FJFI získají také divokou kartu do akceleračního programu Start It @ČSOB. Ten už před začátkem soutěže všem zájemcům nabízí dobrovolný dvoudenní přípravný workshop pro studenty ve dnech 25.–27. listopadu 2022.

Picture

Kontaktní osoba: 
Jméno: 
Jan Kadeřábek
E-mail: 
jan.kaderabek@cvut.cz