Datum zveřejnění: 
30. 3. 2022
Podle žebříčku nejlepších institucí v oblasti informatiky (Computer Science) patří počítačoví vědci z Fakulty elektrotechnické ČVUT a Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT ve vybraných oborech mezi evropskou špičku. V oblasti počítačového vidění (Computer Vision) se v hodnocení vědeckých výsledků řadí výzkumníci z uvedených institucí v období 2018 až 2021 mezi čtyři nejlepší evropská pracoviště.

Excelentních výsledků počítačoví vědci ČVUT dosahují rovněž v oblasti robotiky, kde se v žebříčku nacházejí na osmém místě v Evropě. V konkurenci nejlepších evropských univerzit se informatici rovněž prosazují v oblasti Economics & Computation, kde jsou na 15. místě a v umělé inteligenci na 34. místě.

CSRankings je žebříček nejlepších institucí v oblasti počítačových věd na celém světě založený na exaktním hodnocení publikací ve špičkových vědeckých časopisech.

Postavení ČVUT v žebříčku CSRanking v období 2018 – 2021 (Evropa)

Počítačové vidění #4

Robotika #8

Economics & Computation # 15

Umělá inteligence # 34

Na základě mezinárodně uznávaného srovnání jsou FEL ČVUT a CIIRC ČVUT v oblasti informatiky dlouhodobě nejlepšími pracovišti v České republice, žádná jiná vědecká instituce z České republiky nedosáhla v CSRankings hodnocení v první desítce.

Prof. Matas je nejlépe hodnoceným informatikem z České republiky

Podle mezinárodního žebříčku Research.com, který vyhodnocuje úspěšnost informatiků na základě jejich H-indexu, citací a počtu dokumentů shromážděných do 6. prosince 2021, je nejlépe hodnoceným českým informatikem prof. Jiří Matas z katedry kybernetiky Fakulty elektrotechnické ČVUT. Úspěch ČVUT podtrhuje fakt, že má mezi prvními čtyřmi vědci českého pořadí hned tři zástupce – dr. Josef Šivic (CIIRC ČVUT) je druhý a doc. Tomáš Pajdla (CIIRC ČVUT a FEL ČVUT) čtvrtý.

Picture

Picture

Kontaktní osoba: 
Jméno: 
Radovan Suk
E-mail: 
radovan.suk@fel.cvut.cz