Datum zveřejnění: 
28. 4. 2021
Ve vysílání studentské televize ČVUT v Praze TV9P vystoupí v pátek 30. dubna od 19.00 hodin s neopakovatelným koncertem kapela MIG 21. Ta si postavila pódium v letecké zkušebně Fakulty strojní ČVUT na letišti v Hradci Králové, a to přímo před unikátním turbovrtulovým motorem GE Catalyst, který byl vyvinut v rámci kolaborativní výzkumné spolupráce GE Aviation Czech a ČVUT v Praze.

Kolikrát za život máte možnost se ocitnout v hangáru, odkud startovaly MIG 21? Většina z nás nikdy, ale jedna taková neřízená střela – kapela MIG 21 – si v této letecké zkušebně Fakulty strojní ČVUT na letišti v Hradci Králové postavila stage přímo před unikátním turbovrtulovým motorem GE Catalyst, který byl vyvinut v rámci kolaborativní výzkumné spolupráce GE Aviation Czech a ČVUT.

Nový turbovrtulový motor GE Catalyst je první zcela nově vyvinutý turbovrtulový motor po více než 30 letech. Catalyst obsahuje řadu nových technologií poprvé užitých v turbovrtulových motorech, ale i leteckých motorech vůbec. O novém turbovrtulovém motoru GE Catalyst se dočtete zde.  

Více se dozvíte v rozhovorech moderátora Tomáše Fröde s rektorem ČVUT doc. Vojtěchem Petráčkem a děkanem Fakulty strojní ČVUT prof. Michaelem Valáškem prostřednictvím studentské televize TV9P. Zároveň se můžete do tohoto unikátního prostoru podívat a poznat tento jedinečný projekt společně s kapelou MIG 21 v premiéře na kanálech YouTube a Facebook.

Nová studentská televize TV9P vznikla na podzim 2020 a vysílá pro studenty a zaměstnance ČVUT. Myšlenka vzešla od rektora doc. Vojtěcha Petráčka, který hledal cestu, jak i nadále zůstat ve spojení a komunikovat se studenty v době, kdy nemohou navštěvovat univerzitu a být v osobním kontaktu.

Technickou produkci vysílání zajišťuje AVC Silicon Hill Studentské unie ČVUT, skvělý hudební zvuk vychází z rukou jednoho z nejlepších českých zvukařů Jiřího Kulicha Novotného, ozvučení mluveného slova zajišťuje Jan Špalek, produkce se ujala Maya Machová, za dramaturgii, režii a hlavní produkci odpovídá Jiřina Šimková.

Více najdete zde:

https://www.youtube.com/results?search_query=tv9p

https://www.facebook.com/televize.tv9p

Odkaz na Facebookovou událost najdete zde.

Kontaktní osoba: 
Jméno: 
Mgr. Andrea Vondráková
E-mail: 
andrea.vondrakova@cvut.cz
Telefon: 
+420 605763506
Pracoviště: 
Rektorát ČVUT v Praze