Datum zveřejnění: 
5. 5. 2020
Hudebníci vědcům

Člověk Věda Umění Tolerance

Ve středu 13. května 2020 se od 16.30 do 23.00 hodin v Lucerna Music Baru uskuteční hudební festival 9 skupin a hudebníků, kteří by za veřejnost rádi vyjádřili srdečné poděkování všem odborníkům za to, co pro veřejnost vytvořili a nadále vytvářejí v čase pandemie koronaviru. Od samotného počátku, kdy rektor ČVUT doc. Vojtěch Petráček představil svou improvizovanou masku z pet lahve, až po uvedení do výroby a distribuce masek, respirátorů, desinfekce a plicního ventilátoru, a to v rekordně krátkém čase 14 dní od nápadu k prvním výrobkům. Live stream můžete sledovat na odkazu https://youtu.be/K0CkCZza-fs

Veškerý proces od nápadu po realizaci se odehrával na ČVUT pod vedením rektora ČVUT. „Přejeme si, aby se celý svět dozvěděl o tom, jaké máme úžasné vědce a schopné kolegy,“ uvedl rektor ČVUT doc. Vojtěch Petráček.

V rámci hudebního festivalu se na pódiu i mimo něj vystřídají Ewa Farna, The Atavists, Tam Tam Batucada s Vibrasil Samba Show, Vanua2, Wohnout, N.O.H.A., Circus Ponorka, Vašek Koubek a Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó. Mezi vystupujícími postupně promluví vědci a vedoucí jednotlivých týmů a programem bude provázet rektor ČVUT doc. Vojtěch Petráček.

Live stream zajišťuje Audiovizuální centrum studentů ČVUT a díky Lucerna Music Baru bude divákům umožněno pomocí video technologie vstoupit přímo do klubu. Kapelám vrátí možnost zahrát si koncert opět s přítomným publikem a divákům dá šanci být znovu součástí živého koncertu. Diváci se prostřednictvím video platformy připojí do virtuální místnosti a video z jejich webkamer bude zobrazeno na LED obrazovkách rozmístěných v Lucerna Music Baru. Ve virtuální místnosti pak mohou diváci sledovat živý koncert, podívat se, kdo se dívá s nimi anebo si sdělovat zážitky z koncertu prostřednictvím chatu. Tedy téměř jako na klasickém koncertu.

Přenos bude probíhat v českém i anglickém jazyce a sdílen bude po celém světě, například také na stránkách Českých center v zahraničí, zastupitelských úřadů a webu Ministerstva zahraničních věcí ČR, spřátelených univerzit a studentských organizací, na stránkách nemocnic a festivalů, hudebních skupin a divadel.

Režie, dramaturgie a hlavní produkce se ujala paní Jiřina Šimková.

Na Facebooku ČVUT budou představováni jednotliví účinkující a podrobný návod k připojení přímo do virtuální místnosti.

Facebookovou událost najdete na odkazu: https://www.facebook.com/events/732206090652134/

 

Kontaktní osoba: 
Jméno: 
Mgr. Andrea Vondráková
E-mail: 
andrea.vondrakova@cvut.cz
Telefon: 
+420 605 763 506
Pracoviště: 
Rektorát ČVUT v Praze