Datum zveřejnění: 
20. 3. 2019
Investoři věří, že mise SmartGuide udělat osobního průvodce z každého mobilu změní kvalitu cestování. Namísto času stráveného pátráním po informacích a stresu s navigací si cestovatelé užijí autentické zážitky. Inovativní technologie, rozšířená realita a uživatelská přívětivost zaujaly i odborníky, kteří SmartGuide zvolili Travel Startupem roku 2018.

Za SmartGuide stojí zajímavý tým, který tvoří také absolventi ČVUT, Harvardu a bývalí zaměstnanci prestižní poradenské společnosti McKinsey. Procestovali jsme celý svět autostopem i v business class a nebavilo nás už chodit s hromadou papírů z infocentra, trmácet se ve skupině 30 turistů nebo dopředu googlovat informace o každém místě, tak jsme se rozhodli s tím něco udělat,” říká spoluzakladatel startupu Filip Kinský.

Množství papíru nahradila interaktivní aplikace s intuitivním ovládáním, která cestovatele provede za pomocí geolokace, audia a rozšířené reality skoro jako živý člověk. Služeb SmartGuide dnes využívá už řada progresivních kanceláří cestovního ruchu a turistických atrakcí, včetně Prahy, Mariánských Lázní, Terezína, ale najdete ho i v dalších 20 zemích, například i při prohlídce Harvardovy univerzity. Aplikace totiž umožňuje snadno digitalizovat informace o turistických zajímavostech.

SmartGuide získal v polovině března investici 15 milionů od společnosti Grouport a mezinárodních investorů. Startupu pomáhájí také zkušení mentoři ze Sillicon Valley přes program CzechInvestu a zázemí inkubátoru ČVUT InQbay díky přístupu k nejnovějším technologiím a talentu. Cíle pro příští rok jsou totiž skutečně ambiciózní: “Plánujeme expandovat do více než 300 destinací, provést statisíce cestovatelů a nabídnout novou službu zákazníkům dopravců, cestovních kanceláři a dalších partnerů”, říká CEO Jan Doležal.

Více informací o inkubátoru ČVUT InQbay a startupu Smartguide najdete na www.inqbay.cz

Kontaktní osoba: 
Jméno: 
PhDr. Monika Dobiášová, Ph.D.
E-mail: 
monika.dobiasova@cvut.cz
Telefon: 
724 932 263