7. 2. 2019
Chcete vidět DNA z rostlinného materiálu, anatomickou laboratoř s plastinovanými těly, robotické systémy z lega nebo simulace chodu call centra? Pak se zúčastněte interaktivního Dne otevřených dveří Fakulty biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického v Praze (FBMI). Ten se koná v pátek 8. února 2019 od 11.00 hod. v budově fakulty na adrese nám. Sítná 3105, Kladno.

Zájemci o studium budou moci v 11.00 hodin využít prezentace o studiu na FBMI, kde jednotlivé studijní obory představí studenti a podělí se o své vlastní zkušenosti se studiem.

Po prezentaci si návštěvníci budou moci prohlédnout specializované laboratoře, být svědky nevšedních experimentů a některé z nich si i sami vyzkoušet.

Na simulovaném pracovišti jednotky intenzivní péče budou pro návštěvníky připraveny úlohy spojené s umělým pacientem, včetně umělé plicní ventilace s použitím animálního modelu.

K vidění bude první prototyp mikrovlnného systému pro detekci a klasifikaci cévních mozkových příhod v ČR a realistické modely lidské hlavy. Doc. Dr.-Ing. Jan Vrba, M.Sc. k tomu dodává: „Současně si zájemci budou moci otestovat již hotový aplikátor pro mikrovlnnou hypertermii na agarovém modelu léčené oblasti.

Odborníci seznámí zájemce s různými druhy implantátů používaných v lidském těle, např. potaženou srdeční chlopeň, zubní implantát, fixační šroub či cévní náhrady.

Pro zájemce o zdravotnické obory bude výjimečně pro veřejnost otevřená laboratoř anatomických modelů s plastinovanými lidskými těly s detaily pohybové soustavy a vnitřních orgánů. Nebude chybět ani ukázka nově pořízených sofistikovaných celotělových simulátorů – kojenec, dítě a dospělý člověk a rovněž plně vybavená fakultní sanita.

Bezpečnostní obory připravily simulaci chodu call centra tísňové linky.

Více o akci, studijních programech a Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT naleznete na stránkách http://fbmi.cvut.cz.

Kontaktní osoba:
Jméno: