Datum zveřejnění: 
30. 8. 2017
Budova ČVUT - CIIRC, která byla slavnostně otevřena v květnu letošního roku, se ve čtvrtek 7. září představí jako prostor pro uměleckou světelnou produkci. Na vnější plášť budovy A je po setmění plánovaný opakující se videomapping provázející dějinami ČVUT od jeho založení až do současnosti, připomínající úspěchy jednotlivců i spolupracujících týmů a vyhlížející do budoucnosti. Zahájení videomappingu je plánováno od 20.00 hodin s opakováním v každou následující půlhodinu do 23.30 hodin. Projekce bude promítána z Vítězného náměstí. Akce zakončuje oslavy 310 let ČVUT.

Na videomappingu se autorsky podíleli František Pecháček a Josef Kortan ze skupiny BLACK/DIVISION, kteří již společně audiovizuálně oživili například Dům u Zvonu a podíleli se na soutěži Největší Čech. O scénář a režii se postarala Viktorie Čermáková, herečka a divadelní režisérka, působící v současné době převážně např. v Meet Factory, Švandově divadle nebo na Nové scéně. Originální hudební doprovodnou show složil Ondřej Mikula, který na české scéně elektronické hudby působí pod pseudonymem AidKid. Většina autorů absolvovala ČVUT.

Nové prostory, které ČVUT rekonstrukcí a dostavbou získalo, jsou využity jako sídlo vysokoškolského ústavu ČVUT sdružujícího excelentní vědu napříč informatickými obory --- Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC). Kromě něho budova slouží jako sídlo Rektorátu, několika kateder Fakulty elektrotechnické a části Výpočetního a informačního centra ČVUT. Nová dominanta Vítězného náměstí vznikla revitalizací bývalé Technické menzy a dostavbou nové budovy.

Více informací o akci najdete na www.1url.cz/@videomapping

Web oslav 310 let je na: https://www.cvut.cz/310

Kontaktní osoba: 
Jméno: 
Mgr. Andrea Vondráková
E-mail: 
andrea.vondrakova@cvut.cz
Telefon: 
+420 605 763 506