12. 6. 2017
V sobotu 17. června 2017 pořádá Krajská rada seniorů Středočeského kraje pod záštitou děkana Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT, prof. MUDr. Ivana Dylevského, DrSc., již 5. ročník Běhu míru Kladno – Lidice.

V závodu poběží senioři z Kladna, studenti Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT a všichni, kteří chtějí podpořit dobrou věc. Již potřetí se běhu zúčastní také handicapované děti ze základní školy Korálek s rodiči. Letošní novinkou je i závod koloběžkářů.

Běh se uskuteční od 10.30 hodin. Start je u gymnázia na náměstí E. Beneše 1 v Kladně, závod odstartuje senátor Mgr. Jiří Dienstbier. Trasa je dlouhá celkem 8,5 km, z toho se první čtyři kilometry poběží manifestačně, cíl je u Růžového sadu v Památníku Lidice. V cíli závodu bude připraven bohatý doprovodný program. Pozvání přislíbili čeští sportovci, umělci a další veřejně známé osobnosti, které zakončí závod autogramiádou. Setkáte se například s herečkou Bárou Štěpánovou nebo sportovním redaktorem Petrem Vichnarem, hokejisty Milanem Novým, Františkem Kaberlem a dalšími sportovci.

„Návštěvníci si také budou moci vyzkoušet služby budoucích fyzioterapeutů/tek, prohlédnout si auto Škoda KODIAQ, fakultní sanitku nebo si nechat změřit cukr v krvi. Děti se mohou zúčastnit soutěže Malý záchranář a vyfotografovat se s maskotem ČVUT,“ sdělil děkan Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT prof. Ivan Dylevský.

Miroslav Vajs ze Středočeské krajské rady seniorů doplnil: „Po ukončení závodu s tichou vzpomínkou položíme kytici k památníku padlých obyvatel Lidic, abychom si jako každý rok připomněli strašlivou událost z 10. června 1942, kdy byla obec Lidice vyhlazena nacisty.“

Výtěžkem z dobrovolného startovného podpoříme handicapované děti ze základní školy Korálek.

Více informací najdete na https://www.facebook.com/events/248697148939522/?fref=ts

Kontaktní osoba:
Jméno: