20. 5. 2017
Ve středu 17. května 2017 se uskutečnil třetí ročník Memoriálu Jana Lewinského – Studentský železný hasič Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT. O titul železného hasiče soutěžilo 25 studentů a 11 studentek ze středních a vysokých škol. Všichni museli absolvovat trať, splnit zadané úkoly a překonat připravené překážky, například přemístění obrovské pneumatiky, transport osmdesáti kilogramové figuríny, přeskok dvoumetrové bariéry či výstup do 7. patra výškové budovy.

V kategorii mužů zvítězil Jakub Zahradník, v kategorii žen Denisa Vápeníková, oba z VŠB-TU Ostrava. Trať byla mimořádně náročná, přesto ji Jakub zdolal za neuvěřitelných necelých 5 minut a Denisa za ním zaostala jen o půl minuty. Putovní pohár vítězům předali rodiče Jana Lewinského, studenta FBMI, který zahynul při výkonu povolání.

„Jsme rádi, že tři cenné kovy získali studenti Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT, což svědčí o jejich velmi dobré fyzické připravenosti k budoucímu povolání,“ doplnila jedna z hlavních organizátorek memoriálu PhDr. Mgr. Rebeka Ralbovská, Ph.D., z Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT.

V rámci bohatého doprovodného programu představili hasiči z Letiště Václava Havla Praha speciál Panther, který dokáže prorazit trup letadla a hasit uvnitř prostoru, lezecká skupina HZS Kladno předvedla záchranu zraněné osoby ze střechy budovy. Návštěvníci mohli také vidět stánek prevence HZS Středočeského kraje, Český červený kříž Kladno, speciální terénní sanitku ZS Trans Hospital a ZZS Středočeského kraje.

Odpoledne následovala ukázka profesionálních hasičů lezců z HZS Kladno a dopravní nehoda s vyproštěním zaklíněných osob z havarovaného osobního vozidla ve spolupráci se studenty FBMI oboru Zdravotnický záchranář.

Kontaktní osoba:
Jméno:
PhDr. Mgr. Rebeka Ralbovská, Ph.D.
rebeka.ralbovska@fbmi.cvut.cz