13. 5. 2017
Ve středu 17. května 2017 se uskuteční třetí ročník Memoriálu Jana Lewinského – Studentský železný hasič Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT.

O titul železného hasiče bude soutěžit celkem 36 studentů z deseti středních, vyšších odborných a vysokých škol, kteří již dosáhli věku 18 let. Slavnostní zahájení před budovou fakulty na náměstí Sítná v Kladně začne v 9.00 hod., předpokládaný start prvního závodníka je plánován na 9.30 hodin.

Na závodníky čekají náročné disciplíny, například napojení půlspojek na CAS a následné roztažení hadicového vedení 2 x 2B (40 m), sbalení hadic 2 ks „B“, přemístění pneumatiky na určenou vzdálenost, transport kanystrů, transport figuríny (80 kg), přeskok bariéry (2 m), výstup do výškové budovy (7 pater).

Součástí doprovodného programu bude ukázka historické a současné techniky ze stanice HZS Kladno a HZS Slaný. Hasiči z Letiště Václava Havla Praha předvedou techniku, kterou využívají při záchraně osob a majetku v leteckém provozu.

Novinkou letošního ročníku bude ukázka záchrany zraněné osoby lezeckou skupinou HZS Kladno pomocí nejmodernějšího automobilového žebříku (výška 42 m) ze střechy budovy (nad vchodem Domu kultury Kladno), kde osoba bude v lanovém podvěsu pod košem v nosítkách se záchranářem.

V závěru doprovodného programu, asi ve 12.15 hodin, bude předvedena simulace záchrany zraněných při dopravní nehodě, a to včetně vyproštění zraněné osoby z osobního automobilu, lékařského ošetření a transportu do zdravotnického zařízení.

„Naléhavost potřeby po kvalitních odbornících v oblasti ochrany obyvatelstva v posledních letech neustále roste. Nedílnou součástí náročné přípravy těchto odborníků jsou také profesní soutěže, jako je i Memoriál Jana Lewinského,“ doplnila jedna z hlavních organizátorek memoriálu PhDr. Mgr. Rebeka Ralbovská, Ph.D., z Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT.

Soutěžící svým nasazením uctí památku kolegy a kamaráda, studenta oboru Plánování a řízení krizových situací, který zahynul při výkonu povolání.

Více informací najdete na http://www.fbmi.cvut.cz/1/aktuality/memorial-jana-lewinskeho-studentsky-zelezny-hasic-cvut-fbmi-2017

Kontaktní osoba:
Jméno:
PhDr. Mgr. Rebeka Ralbovská, Ph.D.
rebeka.ralbovska@fbmi.cvut.cz
Telefon: