Hackathon je soutěž nejen pro programátory. Trojčlenné týmy dostanou za úkol během 48 hodin navrhnout optimální řešení zadaného tématu v podobě funkčního prototypu mobilní aplikace, chytrého senzoru nebo nového designu dopravního prostředku budoucnosti. Výherní tým získá šek v hodnotě 135 000 Kč, nabídku spolupráce s největšími světovými firmami, jako jsou ŠKODA DigiLab, Innogy, Siemens, T-Mobile, Microsoft atd., a především možnost realizovat svůj návrh doma i ve světě.
Profesor Miroslav Svítek, přední český odborník v oblasti Smart Cities, se rozhodl podpořit konání workshopu v Praze. A dodává: „Prvkem, který bude města stále více a více ovlivňovat, jsou technologie umožňující vznik nových obchodních modelů na principu vzájemného sdílení. Tím je například sdílení kol, bike-sharing, nebo osobních vozidel, car-sharing. Jsme zvědaví, jaké řešení Hackathon přinese.”
Do workshopu se přihlásilo 50 týmů, což je téměř 170 účastníků, z toho 25 žen. Věkové rozmezí zájemců se pohybuje od 17 do 68 let. Mezi přihlášenými je i několik týmů tvořených studenty ČVUT v Praze. Účastníci pocházejí z ČR, SR, Německa, Slovinska, Maďarska, Polska, Itálie, Španělska, Irska, Chorvatska, Srbska, Ukrajiny či Ruska.
Týmy budou pracovat s osmi zadanými tematickými okruhy chytré mobility, jako je pohyb samořídících aut v historickém centru města, průjezd auta budoucnosti bez řidiče mezi desítkami vystresovaných řidičů, motivace lidí pro využití hromadné dopravy a kol nebo snížení emisí ve městech.
Akce začíná 16. března v 16.00 hodin ve ŠKODA DigiLabu. Samotný maraton startuje v pátek 17. března v 9.00 hodin v Prague Startup Centre v paláci Adria. Vyhlášení proběhne v neděli 19. března od 13.00 hodin v pražském klubu DUP36.
Workshop se koná pod záštitou primátorky Adriany Krnáčové.
Informace k akci najdete na www.ceehacks.com