Datum zveřejnění: 
5. 12. 2016
V úterý dne 29. listopadu 2016 se v reprezentativních prostorách České spořitelny v Rytířské ul. č. 29 v Praze uskutečnila jedinečná soutěž univerzitních projektů nazvaná United Incubators Contest, kterou společně uspořádaly podnikatelské inkubátory ČVUT InQbay, Point One ČZU a xPORT VŠE. Hlavním partnerem akce byla Česká spořitelna.

Šest vybraných univerzitních týmů po dvou z každé univerzity představilo své podnikatelské nápady. Odborná porota i diváci společně vybírali ten nejlepší. Vítězem odborné poroty i diváků se stal tým inkubátoru ČZU, společnost Palíto, která přestavila výrobu domácích chilli omáček z nejpálivějších papriček světa. Dále se představily projekty inkubátoru ČVUT InQbay Mob-Bars a Damgaard Technologies, inkubátoru Point One ČZU Africahop a xPORT VŠE Zendoro a Sens Foods.

V průběhu slavnostního večera byla hostům představena inciativa United Incubators, která vznikla s cílem většího propojení a spolupráce mezi univerzitami v oblasti podpory mladých talentů a podnikání obecně. „Chceme studenty pražských univerzit nejen připravit na praktický život, ale především poskytnout podporu týmům i jednotlivcům, kteří mají podnikatelského ducha a ambice realizovat vlastní projekty. Prostřednictvím univerzitních inkubátorů pomáháme budoucím podnikatelům a nadějným inovátorům v začátcích jejich podnikání. Vznik společné iniciativy na podporu podnikání United Incubators je proto logickým krokem, jehož cílem je podpora vzdělání a kultivace prostředí na podporu slibných podnikatelských projektů a začínajících firem vzniklých v akademickém prostředí,“ říká manažerka ČZU Point One Gabriela Koláčková.

Hlavním cílem iniciativy United Incubators do budoucna je příprava společné platformy na prosazování společných zájmů zúčastněných univerzit v relevantních ekonomických a legislativních oblastech, navazování nových kontaktů, pořádání společných akcí, stáží, poskytování poradenských činností, publikační, výzkumné, certifikační a další činnosti.

Kontaktní osoba: 
Jméno: 
Ing. Ivo Stanček
E-mail: 
ivo.stancek@cvut.cz
Telefon: 
224 359 731