Datum zveřejnění: 
14. 10. 2016
Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT v Praze pořádá dne 11. listopadu 2016 Den otevřených dveří v rámci mezinárodní akce Dny pasivních domů 2016. V Buštěhradě, kde UCEEB sídlí, se návštěvníci mohou těšit na komentovanou prohlídku od 13.00 nebo 15.00 hodin.

V rámci prohlídky se zájemci mají možnost dozvědět o fungování energeticky efektivních budov, materiálech využitých při výstavbě pasivních domů a jejich testování nebo o projektech, na kterých výzkumné týmy pracují. Vidět tak mohou např. solární simulátor - zařízení, které obsahuje lampy mající spektrum záření blížící se slunečnímu záření dopadajícímu na zemský povrch, Moisture Guard – systém pro kontinuální monitoring vlhkosti uvnitř v dřevěných konstrukcích, Envilop – návrh řešení lehkého obvodového pláště panelového typu na bázi dřeva a mikroelektrárnu WAVE – výroba elektřiny a tepla z biomasy.

Je to jedinečná příležitost pro ty, kteří se chtějí zeptat odborníků na cokoliv, co je o pasivních domech a energetických úsporách zajímá, a na vlastní oči se přesvědčit, jak taková energeticky efektivní budova zaměřující se na obnovitelné zdroje energie, chytré sítě, materiály pro renovace a stavbu inteligentních budov vypadá a funguje.

„Pokud byste rádi viděli unikátní projekty, špičkové vybavení nejmodernějších laboratoří a zažít atmosféru vědeckého prostředí, pak byste měli využít tuto jedinečnou příležitost k návštěvě našeho centra,“ dodává Lukáš Ferkl, ředitel UCEEB.

Prosíme zájemce o návštěvu UCEEB ČVUT o registraci do středy 9. listopadu prostřednictvím e-mailu na sekretariat@uceeb.cz, nebo v události na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1228030630593449/.

Kontaktní osoba: 
Jméno: 
Lucie Siskosová
E-mail: 
sekretariat@uceeb.cz
Pracoviště: 
UCEEB ČVUT v Praze