2. 8. 2016
Dva týmy formulí Českého vysokého učení technického v Praze CTU CarTech z Fakulty strojní a eForce FEE Prague Formula Fakulty elektrotechnické se představí 5. a 6. srpna na závodech Formula Student Czech Republic. Soutěž se bude konat na autodromu v Mostě a zúčastní se jí více než 40 týmů z celého světa.

Soutěž Formula student zastřešuje mezinárodní závody formulí sestrojených univerzitními týmy z celého světa. Studenti sami formuli navrhují, sestrojí a starají se také o ekonomickou stránku projektu a o jeho byznys plán. Týmy ČVUT v Praze patří mezi prestižní posádky závodu. Na autodromu v Mostě představí studenti nové modely monopostů, na kterých v uplynulém akademickém roce pracovali.

Tým Fakulty strojní CTU CarTech vybojoval se svojí formulí na spalovací pohon v polovině července 7. místo na závodech v anglickém Silverstone. Tam soutěžilo 130 týmů z víc jak 30 zemí světa. „Vždy velmi rád podpořím talentované studenty a jejich školní aktivity. CTU CarTech Fakulty strojní patří mezi elitu studentských týmů a klukům do nové sezóny držím palce,“ uvedl děkan Fakulty strojní ČVUT prof. Michael Valášek, který v pátek předá týmu šek ve výši 250.000 korun.

Elektroformule Fakulty elektrotechnické eForce FEE Prague Formula zazářila na závodech v Kanadě a v USA, kde v červnu letošního roku s výrazným náskokem zvítězila s monopostem FSE.04x. Vůz má trakční napětí 300 V a pohon 4x4.

Děkan Fakulty elektrotechnické prof. Pavel Ripka okomentoval úspěchy formule následovně: „Velice mě potěšilo, že naši studenti při cestě za oceán, kterou si zorganizovali sami, sklidili tak ohromný úspěch. Doufám, že i nová formule, kterou v současnosti dolaďují, bude vyhrávat.“ A dodává: „Vedení fakulty se rozhodlo věnovat týmu pět set tisíc korun, protože v elektrovozech spatřujeme velkou budoucnost. Náš tým na rozdíl od bohaté konkurence vůz nesestavuje z koupených dílů, ale prakticky každý modul si navrhuje a vyrábí sám. Kromě sladkého vítězství proto členové týmu získají unikátní kvalifikaci a zaměstnavatelé se pak o ně perou ještě více než  o běžné absolventy. Není mnoho disciplín, ve kterých naše škola předčí MIT, a elektrická formule mezi ně patří.“

Rektor ČVUT v Praze, prof. Petr Konvalinka, o závodech studentských formulí říká: “Jsem velmi hrdý na to, že na půdě ČVUT vznikají jedinečné a úspěšné formule. Fascinuje mě elán a píle studentů, kteří se ve svém volném čase věnují sestavování monopostů. Proto jsem se rozhodl oba týmy podpořit a předat každému šek ve výši půl miliónu korun.“

Prezentaci týmu CTU CarTech je možné shlédnout na adrese http://cartech.cvut.cz/. Tým eForce FEE Prague Formula se představuje zde: http://eforce.cvut.cz/

Kontaktní osoba:
Jméno: