Datum zveřejnění: 
26. 7. 2016
Po úspěšném fyzikálním a matematickém modelování olympijské dráhy pro vodní slalom v Riu, budou odborníci z Vodohospodářského experimentálního centra Fakulty stavební Českého vysokého učení technického v Praze spolupracovat s firmou Whitewater Parks Int. na řešení hydraulických a funkčních problémů navržené dráhy Kasai Parku pro soutěže ve vodním slalomu při Olympijských hrách v Tokiu 2020. Kompletní stavba vodáckého areálu by měla být v provozu v roce 2019.

Hlavním cílem modelových zkoušek na ČVUT, které provádí tým pod vedením doc. Ing. Jaroslava Pollerta, Ph.D., je prověření navržených průtoků vody, rozmístění překážek ve vlastní slalomové dráze pro vytvoření všech hydraulických jevů, ale i dodržení bezpečnosti pro závodníky a veřejnost v budoucím provozu. Toto vše ve shodě s přísnými parametry Mezinárodní kanoistické federace (ICF) pro pořádání špičkových závodů ve vodním slalomu. Nedílnou součástí dráhy bude i unikátní prvek na konci – tréninkový ovál. V laboratořích ČVUT je připraven model v měřítku 1:13.

Ve dnech 18. až 19. července 2016 proběhla velice úspěšná kontrola modelového výzkumu. Kontrolních dnů se účastnili zástupci organizačního výboru her v Tokiu 2020, představitelé Whitewater Parks Int. a Mezinárodní kanoistické federace. Všichni zahraniční účastníci byli více než spokojeni s výsledky práce výzkumného týmu Fakulty stavební ČVUT v Praze.

Další informace najdete na:

http://www.whitewaterparks.com/tokyo2020.htm

http://www.whitewaterparks.com/CTU-2020.htm

Kontaktní osoba: 
Jméno: 
doc. Ing. Jaroslav Pollert, Ph.D.
E-mail: 
jaroslav.pollert@cvut.cz
Telefon: 
224 354 334