17. 6. 2016
V sobotu 18. června se poběží už čtvrtý ročník Běhu míru z Kladna do Lidic. Běh pořádá Krajská rada seniorů Středočeského kraje a záštitu nad akcí převzal děkan Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT prof. MUDr. Jozef Rosina, Ph.D.

V závodu poběží senioři z Kladna, studenti Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT a všichni, kteří chtějí podpořit dobrou věc. Již podruhé se běhu zúčastní také handicapované děti ze základní školy Korálek, s rodiči.

Běh se uskuteční v sobotu 18. června od 10.30 hodin. Start je u gymnázia na náměstí E. Beneše 1 v Kladně, cíl je v Růžovém sadu v Památníku Lidice. Závod odstartuje ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, Mgr. Jiří Dienstbier.

Po skončení běhu pak položíme symbolicky kytice květů k památníku lidických dětí.

„Chtěli bychom, aby se z této sportovní akce stala tradice, která v sobě ponese myšlenku nenásilí a bude se jí účastnit široká veřejnost od nejmladších až po seniory,“ řekl prof. MUDr. Josef Rosina, Ph.D., děkan FBMI.

Kontaktní osoba:
Jméno: