Datum zveřejnění: 
8. 6. 2016
Po roce se na Vítězné náměstí v Praze opět vrací festival Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze FELFEST. Jednodenní festival se uskuteční 15. června 2016 od 14.00 hodin na travnatém prostranství před kampusem ČVUT v pražských Dejvicích. Již tradičně nabídne bohatý hudební program a prezentaci studentských projektů fakulty. Kromě dvou hudebních scén a obsáhlého výstavního TechParku se návštěvníci mohou těšit na doprovodný program, sportovní exhibice a workshopy. Vstup na festival je zdarma.

Jako každý rok připravila Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze oslavu konce letního semestru – festival FELFEST. Zájemci si budou moci prohlédnout projekty, které na fakultě vznikají. Mezi nejpopulárnější patří Letecký simulátor s možností pilotování nad Prahou, Lego roboti, kteří umí skládat Rubikovu kostku, balancovat na nakloněném povrchu, nebo sbírat míčky určité barvy, studentská formule, s níž studenti fakulty každoročně vítězí na mezinárodních závodech, nebo Banana piano, umožňující sestavit si vlastní hudební nástroj ovoce a zeleniny. TechPark dále láká na robotické dalekohledy, minidružice, vícenohé kráčející platformy, přístroje pro snímání biologických signálů, řešení prostorových rébusů, zařízení na snímání hracích kostek  a mnoho dalších exponátů pro mladé i dospělé technické nadšence. V letošním roce bude navíc možné navštívit Halu vysokých napětí, výstavu mapující historii počítačů nebo představení studentů Institutu intermédií.

Přehlídku studentských prací doplní bohatý hudební program. Kromě legendární kapely Traband s Jardou Svobodou v čele vystoupí i více, či méně známí interpreti. Balkánsko-swingoví Timudej z nedalekých Černošic nedávno vydali nové album a v Praze ho na venkovním podiu představí poprvé. Odpoledne Trombenik dokáže, že klezmer je stále živá hudba. Další program doplní duo Vasilův Rubáš, bluesrockoví Odečet plynu a menší projekty na pubstage, jako Ploy, Lazer Viking, Kaspar Melichar, a improvizátoři Metoděj a Dózr, kteří budou celým festivalem provázet.

Doprovodný program festivalu nabídne například možnost vyzkoušet dvě nejnovější konzole Nintendo Wii U a New nintendo 3DS či popasovat své síly se softballlovým nadhazovacím strojem.

Podrobné informace naleznete na stránkách www.felfest.cz, nebo https://www.facebook.com/felfestcz

Kontaktní osoba: 
Jméno: 
Mgr. Hana Chmelenská
E-mail: 
hana.chmelenska@fel.cvut.cz
Telefon: 
602 692 931
Pracoviště: 
Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze