24. 5. 2016
Akademický senát Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT (FBMI) volil na svém jednání dne 23. května 2016 kandidáta na děkana FBMI. V tajném hlasování byl zvolen kandidátem na děkana pro funkční období 2016 – 2020 prof. MUDr. Ivan Dylevský, DrSc.

Profesor Dylevský tak bude v pořadí třetím děkanem Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT a ve funkci vystřídá prof. MUDr. Jozefa Rosinu, Ph.D.

Předpokládá se, že nově zvolený kandidát bude jmenován rektorem ČVUT v Praze, prof. Ing. Petrem Konvalinkou, CSc., a do funkce nastoupí v září 2016.

Profesor Dylevský je předním českým morfologem, emeritním vedoucím anatomických pracovišť na 2. LF a FTVS UK. Publikoval více než 250 prací z různých segmentů morfologie a několik desítek titulů učebnic a monografií. Zasloužil se o prosazení konceptu funkční anatomie ve výuce řady vysokých škol, podílí se na budování oboru kineziologie a koncipoval základy nového oboru nipiologie – nipioanatomii, tj. moderní morfologii dětského těla.

Kontaktní osoba:
Jméno: